Інструкція з екcплуатації та монтажу На головну сторінку Додати сторінку у вибране Контакти
Інструкція з
екcплуатації та монтажу
 

ПОСІБНИК З МОНТАЖУ Й ЕКСПЛУАТАЦІЇ (РЕ)
Опалювальних секційних приладів типу РБП і РРЗ

Даний посібник з експлуатації призначено для опалювальних секційних біметалевих приладів типу РБП і сталевих типу РСП, які встановлені у централізованих та індивідуальних системах опалення житлових, суспільних і промислових будинків. РЕ призначено для працівників комунальних служб й індивідуальних споживачів.

 1. Опалювальні секційні прилади типу РБП призначені для систем водяного опалення з максимальною температурою теплоносія 130 С й максимальним робочим надлишковим тиском 1,8 МПа (18 атм) при максимальному пробному 25 атм.
 2. Прилади набираються з окремих секцій відповідно до специфікації замовника. Між секціями для герметизації опалювального приладу встановлені термостійкі прокладки. Секції з'єднуються між собою чавунними ніпелями. 
 3. Можлива наступна міжосьова відстань опалювальних приладів: 250, 300, 400, 500 мм.
 4. Для випуску повітря крайня секція опалювального приладу (по спеціальному замовленню) забезпечується повітря-випускним краном (краном Маевського або подібним). Випуск повітря здійснюється при запуску системи, а також у тих випадках, коли поверхня опалювального приладу, що перевіряє на дотик, прогрівається нерівномірно.
 5. Радіатори відпускаються заводом-виготовлювачем не пофарбованими та фарбуються споживачем самостійно, а також підприємством-виготовлювачем радіаторів по окремому замовленню.
 6. Радіатори встановлюються на кронштейнах і підключаються до системи опалення підводками діаметром 1", 1/2“ та 3/4” дюйма згідно БНіП 3.05.01 – 85 «Внутрішні санітарно-технічні системи» (див. малюнок 1).
 7. Радіатори ставляться до категорії ремонтопридатних виробів із заміною ушкодженої секції при середньому строку експлуатації приладу 40 років (при дотриманні вимог до умов експлуатації). Гарантійний строк експлуатації 5 років у межах гарантійного строку зберігання рівного 5,5 рокам.
 8. Технічне обслуговування полягає в періодичному огляді радіаторів при експлуатації на предмет відсутності течі в ньому, а також рівномірності прогріву. Періодичність огляду 1-2 рази в опалювальний сезон.
 9. Перед запуском системи, а також 1-2 рази протягом опалювального сезону радіатори очищаються від пилу за допомогою пилососа або вологим дрантям.
 10. Спорожнювання опалювальної системи в між опалювальний період не рекомендується. Виключення допускається при необхідності усунення аварій на загальний строк не більше 15 діб у році.
 11. Установка декоративного екрана в радіатора, а також укриття їхніми щільними шторами на 10-40 % знижує тепловіддачу радіаторів.
 12. Радіатори повинні зберігатися в штабелях висотою не більше 1,5 м у закритих приміщеннях або під навісом по групі 4 ДЕРЖСТАНДАРТ 15150. Спільне зберігання з хімікатами , агресивними стосовно металів, забороняється.
 13. Транспортування радіаторів виконується транспортом будь-якого виду згідно «Правил перевезення...», що діють на даному виді транспорту.
 14. При транспортуванні й зберіганні радіатори впаковуються в універсальні контейнери або транспортні пакети з обв'язкою їх пакувальною сталевою стрічкою.
 15. При вантажно-розвантажувальних роботах необхідно дотримувати обережність, запобігаючи руйнуванню радіаторів при недбалому поводженні з ними.
 16. Забороняється подавати теплоносій в опалювальні прибори, які мають на собі пакувальну термоусадну плівку. Перед введенням в експлуатацію пакувальну плівку зняти.
 17. На радіаторах типу РБП і РСП для підтримки заданого температурного режиму в приміщенні можуть бути встановлені терморегулювальні вентилі.
 18. Радіатори РБП і РСП можуть встановлюватися в системах опалення трубами з різних матеріалів (сталь, мідь, термостійка пластмаса).
   

Малюнок 1. Установка радіатора

1 – секція радіатора; 2 – кронштейн; 3 – стіна.
Кількість кронштейнів для радіатора:
до 6 секцій - 3 (2-зверху, 1 знизу)
від 7 до 10 секцій - 4 (2 зверху, 2 знизу)
*Мінімальна припустима відстань

а Висота радіатора, мм РБП 1 568 468 368 320
РБП 1-О 580 480 380 330
Ребристі 574 474 - 320
в Міжосьова відстань, мм 500 400 300 250
м.Київ, вул. Гарматна, 1
(прохідна заводу)
(044) 206-22-32, (067) 249-22-66